شنبه نیوز, اخبار دانشگاهی, خبر آزمون, پرتال دانشگاهی, اخبار دکتری, اخبار کارشناسی ارشد, استخدام سال 90, اخبار ایران, خبر ورزشی, کنکور ارشد, استخدام بانک, اخبار روز, آگهی استخدام, تكمیل ظرفیت آزمون

"شنبه نیوز" تیتر اخبار مهم آزمونها, کنکورها, تکمیل ظرفیت, اخبار دانشگاهی ۲۸۱۲|۱۸۱|۰۹۱۹

چهارشنبه 30 شهریور 1390

شرایط پذیرش دکتری پیوسته در دانشگاه شریف
ورود به دکتری از کارشناسی
رئیس دانشگاه صنعتی شریف از راه اندازی دوره دکتری پیوسته در این دانشگاه خبر داد و گفت:
دانشگاه صنعتی شریف از بهمن ماه گذشته اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری پیوسته کرد، در این دوره دانشجویان با احراز شرایط مورد نظر از مقطع کارشناسی وارد مقطع دکتری می شوند.
رضا روستا آزاد با اشاره به راه اندازی دوره دکتری پیوسته در دانشگاه صنعتی شریف برای نخستین بار در کشور، اضافه کرد:
به پیشنهاد دانشگاه صنعتی شریف در شورای گسترش آموزش عالی، دوره دکتری پیوسته در این دانشگاه راه اندازی و مجوز آن دریافت شد.

وی با اشاره به ماهیت این دوره تحصیلی در دانشگاه صنعتی شریف، گفت:
دانشجو بعد از اتمام مقطع کارشناسی به جای آنکه ابتدا دوره کارشناسی ارشد و بعد مقطع دکتری را بگذراند تلفیقی از این دو مقطع را در مدت زمان 5 سال در دانشگاه صنعتی شریف می خواند، به این ترتیب دانشجو دیگر مجبور نیست یک تز در مقطع ارشد و یک تز هم در مقطع دکتری ارائه دهد؛ بلکه با گذراندن دوره دکتری پیوسته تنها یک تز دکتری در پایان ارائه خواهد داد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف به جزئیات پذیرش دانشجوی دکتری پیوسته در این دانشگاه اشاره کرد و گفت:
دانشجو بعد از اتمام دوره کارشناسی و با وارد شدن به مقطع کارشناسی ارشد با آزمون، بدون آزمون یا هر روش دیگری حتی المپیاد، در صورت داشتن برخی شاخصهای مورد نظر دانشگاه با ارائه یک تقاضا شرایطش در کمیته ای بررسی خواهد شد و اگر شرایط را احراز کرد می تواند در این دوره مشغول به تحصیل شود.

روستا آزاد درباره رشته ها و ظرفیت پذیرش این دوره تحصیلی، اظهار داشت:
دانشجویان تمام رشته های دکتری و کارشناسی ارشد شانس ورود به این دوره را دارند و فعلاً 10 درصد دانشجویان را به طور آزمایشی از بهمن ماه سال گذشته پذیرفتیم.

به گفته رئیس دانشگاه صنعتی شریف، راه اندازی دوره دکتری پیوسته در دانشگاه صنعتی شریف می تواند در استفاده بهینه از منابع زمانی، مالی و سرمایه ای این دانشگاه بیشترین تاثیر را داشته باشد.

خرید منابع برتر+مجموعه سوالات+جزوات اساتید برتر دکتری نیمه متمرکز و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی
برترین منابع دکتری را از ما بخواهید

com.آزمون-دکتری.www
com.استعدادتحصیلی.www

نمونه سوالات دکترای ۱۳۹۰
نمونه سوالات دکتری آزاد ۱۳۹۰
سوال سال ۱۳۹۰ دکتری آزاد
سوال ۹۰ دکتری آزاد اسلامی
سوالات دکتری آزاد
نمونه سوال دکترا ازاد ۱۳۹۰
مجموعه سوالات دکتری کلیه رشته‌ها از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۰
سوالهای دکتری ازاد
سوال سال ۹۰ دکتری نیمه متمرکز
نمونه سوال دکتری آزاد نیمه متمرکز ۱۳۹۰

شماره تماسهای مشاوره و خرید منابع و جزوات دکتری تخصصی 1391:
۰۹۱۹۱۸۱۲۸۱۲   تماس تلفنی
۰۹۱۸۹۱۸۴۵۹۸   تماس تلفنی | ارسال اس ام اس
۰۹۳۲۹۴۸۷۸۶۶   تماس تلفنی
۲۲۲۲۵۰۴۷-۰۲۸  دفتر ساعت ۹ صبح الی  ۱۸
PhdAzmoon[at]gmail.com

خبرها و اعلام نتایج کنکور دکتری را در سایت خبری دکتری ببینید
www.PhdAzmoon.net

 • نظرات() 
 • سه شنبه 29 شهریور 1390

  " سارا.م " فارغ‌التحصیل دانشگاه شهید باهنر کرمان و رتبه اول آزمون دکترا در تمام کدرشته‌های انتخابی دانشجویی است که به دلیل همین انتخاب گزینشی از سوی هیچ‌یک از دانشگاه‌های کشور پذیرش نشده است.

  * دانشگاه‌ها امسال نیز فارغ‌التحصیلان خود را برای مقطع دکتری انتخاب کردند
  برخی داوطلبان اعلام کرده اند از نوع عملکرد گروه‌های علمی در دانشگاه‌های برتر کشور همچون شریف، تهران، امیرکبیر و... اظهار گله کرده و اعلام می‌کنند که گروه‌های این دانشگاه‌ها تنها فارغ‌التحصیلان گذشته دانشگاه خود را می‌پذیرند ولو اینکه فرد در آزمون دکتری از نمره خوبی برخوردار نشده باشد.

  از سوی دیگر بررسی آماری پذیرش دانشجویان دکتری در دانشگاه‌های بزرگ کشور بر این مطلب صحه می‌گذارد که دانشگاه‌ها براساس انتخاب داوطلب و مکان فارغ‌التحصیلی وی آنان را انتخاب می‌کنند و همچنان دانشگاه‌ها در اولویت اول، فارغ‌التحصیلان خود را پذیرش می‌کنند و در اولویت دوم به اولویت انتخاب داوطلب توجه دارند.

  برخی از اساتید دانشگاه‌ها با انتقاد از روند فوق بر این نکته تأکید دارند که آزمون دکتری نمیه متمرکز صرفاً یک آزمون عمومی است که تنها نشانگر آمادگی اولیه یک داوطلب پذیرش دکتری است و برای ورود او به دوره‌های تخصصی کافی نیست.
   
  به گفته هیئات علمی دانشگاه‌ها کسانی در این آزمون‌ موفق خواهند بود که سابقه تدریس در کارنامه خود داشته باشند و تعداد زیادی از دانشجویانی که به تازگی از مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده‌اند در رقابت با این افراد شکست خواهند خورد و عده‌ای زیادی از ادامه تحصیل باز خواهند ماند.


  * سرورالدین: استقلال دانشگاه‌ها باید حفظ شود
  در همین رابطه محمد حسین سرورالدین رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون دکترای نیمه‌متمرکز 2 مرحله داشت، مرحله اول آزمون و مرحله دوم مصاحبه بود، گفت: 130 هزار داوطلب در نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز ثبت‌نام کردند و از این بین 3 برابر ظرفیت دانشگاه‌ها برای گزینش دانشجوی دکترا به دانشگاه‌ها معرفی شد.

  وی با تأکید براینکه دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجوی دکترا مختار بودند، گفت: استقلال دانشگاه‌ها نباید از بین برود، سازمان سنجش داوطلبان پذیرش شده را به دانشگاه‌ها معرفی می‌کند و دانشگاه‌ها مختارند از بین آنها دانشجویان خود را انتخاب کنند. براین اساس ممکن است رتبه اول رشته‌ای انتخاب نشود اما رتبه 15 آن رشته انتخاب شود.

  نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز برگزار شد و نتایج آن نیز اعلام شد، به گفته وزیر علوم این آزمون مشکلاتی دارد که باید برطرف شود، شاید مشکلات این آزمون در دومین مرحله برگزاری برطرف شود اما آیا فرصت از دست رفته افرادی که مدت‌ها برای شرکت در این آزمون هزینه کرده‌اند نیز مجدداً به آنها برمی‌گردد.

  به نظر می‌رسد اقدام وزیر علوم در ایجاد تغییری ولو جزئی در نحوه جذب دانشجویان دکتری که حتماً با هدف بهبود وضعیت و سطح علمی دانشگاه‌ها و مشخصاً تحصیلات تکمیلی صورت گرفته نیازمند بررسی دقیق‌تر و الحاق تبصره‌ها یا حتی تغییر ساختار کلی و ارائه مدل و الگویی جدید باشد.

  ادامه همین خبر, عدالت آموزشی با آزمون دكتری محقق نشد!!!

  خرید منابع برتر+مجموعه سوالات+جزوات اساتید برتر دکتری نیمه متمرکز و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی
  برترین منابع دکتری را از ما بخواهید

  com.آزمون-دکتری.www
  com.استعدادتحصیلی.www

  نمونه سوالات دکترای ۱۳۹۰
  نمونه سوالات دکتری آزاد ۱۳۹۰
  سوال سال ۱۳۹۰ دکتری آزاد
  سوال ۹۰ دکتری آزاد اسلامی
  سوالات دکتری آزاد
  نمونه سوال دکترا ازاد ۱۳۹۰
  مجموعه سوالات دکتری کلیه رشته‌ها از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۰
  سوالهای دکتری ازاد
  سوال سال ۹۰ دکتری نیمه متمرکز
  نمونه سوال دکتری آزاد نیمه متمرکز ۱۳۹۰

  شماره تماسهای مشاوره و خرید منابع و جزوات دکتری تخصصی 1391:
  ۰۹۱۹۱۸۱۲۸۱۲   تماس تلفنی
  ۰۹۱۸۹۱۸۴۵۹۸   تماس تلفنی | ارسال اس ام اس
  ۰۹۳۲۹۴۸۷۸۶۶   تماس تلفنی
  ۲۲۲۲۵۰۴۷-۰۲۸  دفتر ساعت ۹ صبح الی  ۱۸
  PhdAzmoon[at]gmail.com

  خبرها و اعلام نتایج کنکور دکتری را در سایت خبری دکتری ببینید
  www.PhdAzmoon.net

 • نظرات() 
 • سه شنبه 29 شهریور 1390

  عدالت آموزشی با آزمون دكتری نیمه متمرکز محقق نشد
  بازماندن رتبه اول كنكور دکترا نیمه متمرکز ۱۳۹۰ از ورود به دانشگاه

  قرار بود برگزاری آزمون دکترای نیمه‌متمرکز۱۳۹۰ سبب افزایش عدالت آموزشی در دانشگاه‌های کشور شده و راه اعمال گزینش سلیقه‌ای دانشجوی دکترا بسته شود اما نتایج نخستین آزمون نشان داد رتبه‌هایی هستند که به رغم کسب امتیازات بالا همچنان پشت درهای دانشگاه‌ها می‌مانند.
  آئین‌نامه پذیرش نیمه‎ متمرکز دانشجوی دکتری در 8 ماده و 6 تبصره در 8 آبان 89 به تصویب وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رسید، هدف از این آیین‌نامه بهبود سنجش علمی داوطلبان آزمون‌های دوره دکترای تخصصی با توجه به افزایش ظرفیت دانشگاه‌ها در مقطع دکتری بود.
  بر اساس این آئین‌نامه پذیرفته‌شدگان نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز سراسری سه برابر ظرفیت پذیرش از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای پذیرش نهایی به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و دانشگاه‌ها از میان این تعداد دانشجویان دکتری را پذیرش می‌کنند.

  در ماده 2 آیین‌نامه نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز فروردین ماه ۱۳۹۰ عدالت آموزشی و فرصت برابر برای متقاضیان ورود به دوره دکتری، سنجش علمی داوطلبان ورود به دوره دکتری، ایجاد وحدت رویه و هماهنگی دانشگاه‌ با سیاست‌های وزارت علوم در پذیرش دانشجو، کمک به دانشگاه برای پذیرش دانشجویان مستعد در دوره دکتری‌، کمک به مؤسسات و وزارتخانه‌ها برای ارزشیابی متقاضیان استخدام آنها، کاهش هزینه اجرای آزمون‌های موازی و جلوگیری از اتلاف منابع و جلوگیری از شرکت متعدد داوطلب در آزمون‌های مختلف از اهداف برگزاری این آزمون ذکر شده است.

  در همین رابطه ابوالفضل حسنی، مدیرکل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم برگزاری آزمون دکترا را در راستای تحقق کامل عدالت آموزشی در کشور اعلام کرده و گفته بود که در اجرای این طرح دانشجو می‌داند که اگر مثلاً می‌خواهد آمار بخواند به کدام دانشگاه برود، یعنی دانشجو حق انتخاب دارد و تمام این موارد می‌تواند به کیفیت آموزشی در کشور کمک کند.

  حسنی همچنین از اعتراض داوطلبان به نحوه برگزاری آزمون‌ها خبر داده و اعلام کرده بود که به همین دلیل برای برقراری عدالت آموزشی و کاهش هزینه دانشجویان در ابعاد مختلف، وزارت علوم طرح برگزاری آزمون را یک سال قبل مورد کارشناسی قرار داده است.

  پیش از این وزیر علوم نیز بر این نکته تأکید داشت که «می‌دیدم گروه‌‌های علمی که اجازه ورود به دیگران را نمی‌دادند و سال‌ها آن گروه بلوکه تعداد محدودی می‌شد و برهمین اساس آزمون دکترای نیمه‌متمرکز را برنامه‌ریزی کردم.»

  در حالی که هدف از برگزاری آزمون دکترای نیمه‌ متمرکز-دکتری دانشگاه دولتی افزایش عدالت در پذیرش دانشجویان دوره دکترا و حل مشکلاتی همچون گزینش سلیقه‌ای دانشجو از سوی گروه‌های علمی عنوان شده است اما همچنان دانشگاه‌ها بر اساس مدل گذشته خود و با رویکردی ناعادلانه دانشجویان را انتخاب می‌کنند.

  " سارا.م " فارغ‌التحصیل دانشگاه شهید باهنر کرمان و رتبه اول آزمون دکترا نیمه متمرکز در تمام کدرشته‌های انتخابی دانشجویی است که به دلیل همین انتخاب گزینشی از سوی هیچ‌یک از دانشگاه‌های کشور پذیرش نشده است.

  دانشجوی مذکور که برای پذیرش دانشگاه‌های تهران و دانشگاه شیراز را در اولویت قرار داده است از جانب هیچ‌ کدام از این دانشگاه‌ها پذیرفته نشده و برخی اخبار حکایت از این دارد که دانشگاه‌های برتر کشور مدل ارائه شده از سوی وزارت علوم مبنی بر پذیرش دانشجو بر اساس آزمون نیمه متمرکز دکتری را قبول نداشته و براساس مدل بومی و گذشته خود عمل می‌کنند.


  * دانشگاه‌ها امسال نیز فارغ‌التحصیلان خود را برای مقطع دکتری انتخاب کردند
  برخی داوطلبان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از نوع عملکرد گروه‌های علمی در دانشگاه‌های برتر کشور همچون شریف، تهران، امیرکبیر و... اظهار گله کرده و اعلام می‌کنند که گروه‌های این دانشگاه‌ها تنها فارغ‌التحصیلان گذشته دانشگاه خود را می‌پذیرند ولو اینکه فرد در آزمون دکتری از نمره خوبی برخوردار نشده باشد.

  از سوی دیگر بررسی آماری پذیرش دانشجویان دکتری در دانشگاه‌های بزرگ کشور بر این مطلب صحه می‌گذارد که دانشگاه‌ها براساس انتخاب داوطلب و مکان فارغ‌التحصیلی وی آنان را انتخاب می‌کنند و همچنان دانشگاه‌ها در اولویت اول، فارغ‌التحصیلان خود را پذیرش می‌کنند و در اولویت دوم به اولویت انتخاب داوطلب توجه دارند.

  برخی از اساتید دانشگاه‌ها با انتقاد از روند فوق بر این نکته تأکید دارند که آزمون دکتری نمیه متمرکز صرفاً یک آزمون عمومی است که تنها نشانگر آمادگی اولیه یک داوطلب پذیرش دکتری است و برای ورود او به دوره‌های تخصصی کافی نیست.
   
  به گفته هیئات علمی دانشگاه‌ها کسانی در این آزمون‌ موفق خواهند بود که سابقه تدریس در کارنامه خود داشته باشند و تعداد زیادی از دانشجویانی که به تازگی از مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده‌اند در رقابت با این افراد شکست خواهند خورد و عده‌ای زیادی از ادامه تحصیل باز خواهند ماند.


  * سرورالدین: استقلال دانشگاه‌ها باید حفظ شود
  در همین رابطه محمد حسین سرورالدین رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون دکترای نیمه‌متمرکز 2 مرحله داشت، مرحله اول آزمون و مرحله دوم مصاحبه بود، گفت: 130 هزار داوطلب در نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز ثبت‌نام کردند و از این بین 3 برابر ظرفیت دانشگاه‌ها برای گزینش دانشجوی دکترا به دانشگاه‌ها معرفی شد.

  وی با تأکید براینکه دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجوی دکترا مختار بودند، گفت: استقلال دانشگاه‌ها نباید از بین برود، سازمان سنجش داوطلبان پذیرش شده را به دانشگاه‌ها معرفی می‌کند و دانشگاه‌ها مختارند از بین آنها دانشجویان خود را انتخاب کنند. براین اساس ممکن است رتبه اول رشته‌ای انتخاب نشود اما رتبه 15 آن رشته انتخاب شود.

  نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز برگزار شد و نتایج آن نیز اعلام شد، به گفته وزیر علوم این آزمون مشکلاتی دارد که باید برطرف شود، شاید مشکلات این آزمون در دومین مرحله برگزاری برطرف شود اما آیا فرصت از دست رفته افرادی که مدت‌ها برای شرکت در این آزمون هزینه کرده‌اند نیز مجدداً به آنها برمی‌گردد.

  به نظر می‌رسد اقدام وزیر علوم در ایجاد تغییری ولو جزئی در نحوه جذب دانشجویان دکتری که حتماً با هدف بهبود وضعیت و سطح علمی دانشگاه‌ها و مشخصاً تحصیلات تکمیلی صورت گرفته نیازمند بررسی دقیق‌تر و الحاق تبصره‌ها یا حتی تغییر ساختار کلی و ارائه مدل و الگویی جدید باشد.

  خرید منابع برتر+مجموعه سوالات+جزوات اساتید برتر دکتری نیمه متمرکز و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی
  برترین منابع دکتری را از ما بخواهید

  com.آزمون-دکتری.www
  com.استعدادتحصیلی.www

  نمونه سوالات دکترای ۱۳۹۰
  نمونه سوالات دکتری آزاد ۱۳۹۰
  سوال سال ۱۳۹۰ دکتری آزاد
  سوال ۹۰ دکتری آزاد اسلامی
  سوالات دکتری آزاد
  نمونه سوال دکترا ازاد ۱۳۹۰
  مجموعه سوالات دکتری کلیه رشته‌ها از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۰
  سوالهای دکتری ازاد
  سوال سال ۹۰ دکتری نیمه متمرکز
  نمونه سوال دکتری آزاد نیمه متمرکز ۱۳۹۰

  شماره تماسهای مشاوره و خرید منابع و جزوات دکتری تخصصی 1391:
  ۰۹۱۹۱۸۱۲۸۱۲   تماس تلفنی
  ۰۹۱۸۹۱۸۴۵۹۸   تماس تلفنی | ارسال اس ام اس
  ۰۹۳۲۹۴۸۷۸۶۶   تماس تلفنی
  ۲۲۲۲۵۰۴۷-۰۲۸  دفتر ساعت ۹ صبح الی  ۱۸
  PhdAzmoon[at]gmail.com

  خبرها و اعلام نتایج کنکور دکتری را در سایت خبری دکتری ببینید
  www.PhdAzmoon.net

 • نظرات() 
 • دوشنبه 28 شهریور 1390

  نتایج آزمون كاردانی به كارشناسی فردا اعلام میشود

  قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون کاردانی به کارشناسی در روز سه‌شنبه 29 شهریورماه خبر داد.
  نتایج آزمون كاردانی به كارشناسی فردا اعلام می‌شود

  ابراهیم خدایی قائم ‌مقام سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس از اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی در روز سه‌شنبه 29 شهریورماه خبر داد و گفت:
  در آزمون کاردانی به کارشناسی 372 هزار و 929 داوطلب شرکت کرده‌اند.

  آزمون پذیرش دانشجو از دوره کاردانی (فوق دیپلم) به دوره کارشناسی ناپیوسته روز 6 مردادماه در 66 شهرستان و در گروه‌های آموزشی فنی و مهندسی و علوم پایه، پزشکی، کشاورزی، علوم انسانی، هنر و دامپزشکی با رقابت 372 هزار و 929 نفر برگزار شد.

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  

  آرشیو موضوعی

  لینکدونی

  لینکستان

  فروش معتبرترین جزوات دکتری 91 کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد و سراسری - 09191812812 - 09189184598

  طرح خرید فایل های ارزشمند کاربران - 09189184598

  معتبرترین منابع و بسته های آموزشی دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاههای معروف و اساتید مهم و تاثیر گذار 09191812812 - 09189184598

  فروش معتبرترین منابع و جزوات اساتید طراح سوال کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه سراسری 09191812812- 09189184598

  فروش منابع و جزوات ارشد کشاورزی و منابع طبیعی, منابع ارشد آزاد کشاورزی و منابع ارشد سراسری کشاورزی - 09191812812-02822225047

  Free PageRank Checker
  Web counter

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  اَبر برچسبها


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic